Total Pageviews

Thursday 12 September 2013

Лекція 2. Лекція 2. Організація наукової діяльності. Риси науковця.






Увы, творческий процесс далеко не всегда подчиняется диктату воли. 
Искусство требует вдохновения, и не слишком важно, 
разрабатываешь ты программу, доказываешь теорему, 
пишешь книгу или создаёшь новое заклятие. 
На всё необходим соответсвующий настрой.  
(Виталий Зыков "Владыка Сардуора")


Завдання до Лекції 2


Прочитайте статтю "Організація  творчої діяльності" (документ прикріплено на https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxvbmRwZXJla2xhZDIwMTJ8Z3g6NGY1YzZlYTI5MDkyYzVhZQ ) прокоментуйте Ваше ставлення до запропонованих шляхів  організації наукової діяльності та охаратеризуйте власне бачення науковця. Як Ви налаштовуєтеся на робочий лад?




Шановні студенти!

Якщо Ви бажаєте взяти участь у справжньому науковому анкетуванні від канадського університету, надсилайте імейл на адресу sivachen@ualberta.ca      з листом "Участь в анкетуванні" . Щиро дякую за підтримку!

30 comments:

  1. Усі зазначені у статті принципи наукової праці та особливості людини як науковця безумовно сприяють підвищенню ефективності наукової творчості, але я не впевнена в тому, чи може одна людина володіти всіма зазначеними якостями. Та й взагалі виходить, що лише ідеальні люди, у всіх розуміннях цього слова, можуть досягти успіху у науковій роботі. Але це ж не так, правда? Існує багато прикладів науковців, які просто слідують внутрішньому голосу, «маячку» і зовсім не дотримуються цих прописних істин або не мають в собі усіх тих потрібних за книжками якостей. Нехай їм не все вдається одразу, проте з часом успіх та удача наздоганяють їх. Як на мене, наукова робота – це перш за все власний внутрішній не підкріплений жодними правилами та канонами поклик душі, прагнення дізнатися щось нове, довести, що ти все ж таки спроможний внести свій вклад у скарбницю світової науки. Єдине з чим я беззаперечно, на всі 100% погоджуюсь у статті, так це з тим, що у будь-якій довготривалій розумовій роботі потрібна щоденна копітка праця над собою, самовдосконалення. Адже без вдосконалення себе як індивіда так і соціальної істоти успішності результатів не варто чекати. Тож не забуваймо про це!
    А що стосується того, як я налаштовуюся на робочий лад, то тут можу сказати лише два слова: абстрагування і зосередження. Чесно кажучи, повністю відкинути на підсвідомому рівні все непотрібне і концентрувати свою увагу на об’єкті дослідження у наш бурхливий, я б навіть сказала божевільний час досить важко. Але якщо робити ці процедури постійно, то з часом починаєш звикати і все виходить без зайвих зусиль, автоматично. Варто тільки спробувати, бажано не один раз.
    І ще зауважу, що до прочитання цієї статті, я не знала, що аромат троянди здатен підвищувати розумову продуктивність, насправді це дуже цікаво. До речі, ось ще один привід для хлопців подарувати коханій троянди:-)

    ReplyDelete
  2. Стаття є досить зрозумілою. Особливо корисною вона є для науковців.Наукову творчість зазвичай визначають як процес створення чогось нового,адже вона пов'язана з виробництвом, питаннями управління багатьма іншими сферами діяльності.
    Я погоджуюсь з цим.що чим вищий рівень організації праці науковця, тим більших результатів він може досягти за короткий термін. Просто потрібно прикладати зусилля,щоб добитися чогось,а не опускати руки і казати "в мене нічого не вийде". В науці потрібно багато досліджувати,відкривати щось нове. І це прислів'я є досить влучним ""Ти можеш стати розумним трьома шляхами:шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший." Творчість - це наукове виробництво, яке передбачає плановість в роботі;тобто потрібно чітко розпланувати свою роботу,поставити цілі і з часом все буде вдаватися.
    Прочитавши цю статтю я дізналась багато корисного,наприклад те,що навіть кольори впливають на наш емоційний стан. І я згодна,що на робочому столі повинна буди чистота,а не "бардак",бо багато зайвих речей відволікають від роботи.
    А налаштуватись на робочий лад,для мене трохи тяжко,потрібно зосередитися на одному,вимкнути зайві прилади і тоді починати вливатись у робочий процес.

    ReplyDelete
  3. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  4. Стаття мене приємно вразила, адже спочатку по назві я думала, що вона може бути не зовсім цікавою. Проте вона виявилася досить захоплюючою, адже несе в собі прикладний характер і актуальні поради не лише майбутнім науковцям, а й усім, хто хоче навчитися доцільно розподіляти свій час. У першій частині статті я більш всього погоджуюсь з тим, що саме планування є найголовнішим у роботі, адже воно запобігає невиправданим витратам часу і дозволяє на будь-якому етапі перевірити результати своєї діяльності.Я також погоджуюсь з тезами "Не треба робити дві справи одночасно" та "Треба завжди бачити кінцеву мету", адже вони є 100-відсотково вірними і перевіреними часом. Друга частина статті також дуже зацікавила подробицями про планування часу (необхідність у перервах та зміні діяльності), адже також думаю, що чергувати роботу і відпочинок завжди необхідно для більшої продуктивності. Зі статті я також вперше дізналася про "папки-гармошки", що використовуються в інших країнах, та їх роль в успішному плануванні роботи. Мені , як і моїм одногрупницям Юлі і Юлі, також було дуже пізнавально прочитати про вплив кольорів та запахів на працездатність. Загалом стаття є дуже повчальною і має прикладне значення. Для мене налаштування на робочий лад не проходить довго чи неприємно, адже коли я приступаю до роботи, я розумію, що це треба зробити і ніхто інший за мене це не зробить. Є слово "мушу". Проте,я обов'язково чергую роботу і відпочинок.

    ReplyDelete
  5. Стаття виявилась не досить важкою,хоча по назві думала буде навпаки.Читала із цікавістю, адже вона містить актуальні поради як для науковців,так і для нас стане в пригоді в майбутньому.Так дійсно,планування є найголовнішим в роботі, це дає змогу ефективніше виконувати свою справу і добре розраховувати свій час, якого завжди мало.Як і моїх одногрупників мене також зацікавила інформація про кольори, запахи на працездатність. Це було для мене нове,ніколи навіть не звертала уваги на це.Про аромат троянд теж вразило, це було нове для мене.Троянди виявляється не тільки приємно отримувати, а вони ще й користь приносять.Стаття є досить повчальною та актуальною. Хочеш досягти успіху, почни із розподілу свого часу та не берись за всі справи одночасно,виберу одну і закінчи її.Щодо мене, я відводжу багато часу, як навчанню так і відпочинку.Адже, щоб пізнати свої можливості потрібно завжди пробувати щось нове, тому я намагаюся розширювати свої інтереси та сплановувати свій робочий день так, щоб мати час і для читання улюбленої книги чи перегляду фільма, так і для навчання та фізичної роботи.У всьому повинен бути баланс.

    ReplyDelete
  6. Так, наука, наукове дослідження, вагомий науковий результат - це, перш за все, кропітка праця, що потребує відданості і, як не дивно, любові. Любові до того, що ти робиш, відданості своїй ідеї. Тоді працюєш для задоволення, інтелектуального. Тоді розумієш, що ти здатен досягнути своєї мети. Творчих злетів усім!

    ReplyDelete
  7. Організація наукової діяльності. Риси науковця.
    Дана стаття справила на мене дуже велике враження. Вона підходить не лише науковцям, які планують писати наукову роботу, а й для звичайних людей, які прагнуть виховати в собі організаційні якості. Використовуючи поради зазначені в даній статті ви зможете швидше та ефективніше виконувати будь - яку роботу. На мою думку дуже важливо вміти правильно розподілити свій час, і ця стаття є гарним помічником для цього.

    ReplyDelete
  8. Організація творчої діяльності. Робочий день та робоче місце науковця.
    У статті надано практичні та дійсно корисні поради як для науковців, так і для людей, які займаються будь-якою іншою розумовою діяльністю, зокрема і для нас – студентів. Безсумнівно, дотримання режиму дня, уміння розраховувати власний час сприяє підвищенню ефективності праці. Проте мене збентежило занадто часте, на мою думку, вживання у тексті слова «дисципліна»: дисципліна праці, дисципліна мислення, планова дисципліна. Адже наукова діяльність – це не спорт. Звичайно, щоб досягти гарних результатів, потрібна неабияка витримка, наполегливість та завзятість. Але натхнення, я впевнена, відіграє провідну роль. Людина, яка щиро зацікавлена у тому, що вона робить, віддається роботі, а не є роботом, що живе за розкладом – ось моє бачення науковця. Що ж стосується мене, я завжди намагаюся планувати свій робочий день. Також зазначу, що працювати завжди легше, коли знаєш заради чого це робиш, маєш мету, якої щиро прагнеш досягти.

    ReplyDelete
  9. Організація наукової діяльності. Риси науковця.
    Стаття є досить цікавою, важливою. Корисні поради, які може використовувати не лишень науковець, а кожен, хто прагне правильно організувати свій робочий день, щоб кожну хвилинку використати з користю, а не змарнувати, не знаючи "за що хапатися". І якраз в данній станні все це розповідається.

    Також, хочу гоподитися з Лесею, що факт про троянди мене також вразив, ніколи про це раніше не чула, а тепер, можна більше вже не говорити, що троянди - це марна трата грошей, а що це корисний подарунок для розуму)))

    ReplyDelete
  10. Кожне наукове дослідження обов'язково має творчу складову. Без творчого підходу дуже часто результати дослідницької діяльності не матимуть жодної цінності. Щоб досягти успішних результатів у науковій сфері потрібно вміти організовувати своє робоче місце і робочий процес.
    На мою думку, найбільше на наукову роботу впливає самоорганізація, допитливість, спостережливість та зацікавленість у справі.
    Отже, творчий підхід, моральні та вольові риси характеру науковця - це основні компоненти за допомогою яких ми можемо досягти успіху.

    ReplyDelete
  11. Творчість - це основна складова людської натури. Кожна наукова робота створюється на творчому підгрунті.
    Правильна організація робочого місця допоможе ефективно застосувати всі свої знання під час роботи. У цьому процесі навіть найменші деталі відіграють значну роль. Наприклад, якщо ти незручно сидиш або робочий ПК стоїть в неправильному положенні, все це може нагивно вплинути на результат дослідження.
    Але, на мою думку, головною рисою, якою повинен володіти кожен науковець є терплячість.

    ReplyDelete
  12. Мабуть, кожен погодиться зі мною в тому, що підготовка до наукової роботи це дуже важливий процес. Ефективність наукової творчості, оптимальне використання потенційних можливостей науковця залежать від раціональної організації праці.Є багато методів організації праці, але, на мою думку, організація трудової діяльності вибирається індивідуально для кожної людини.
    Я вважаю, що для того, щоб налаштуватися на робочий лад потрібно бути цілеспрямованим та далекоглядним. І для того, щоб розвинути ці якості треба багато працювати над собою.
    Отже, чим вищий рівень організації праці науковця, тим більших результатів він може досягти.

    ReplyDelete
  13. Займаючись науковою діяльністю та проводячи наукові дослідження, науковець повинен бути максимально зосередженим на найменших дрібницях, які стосуються його справи. Тому, він завжди повинен пам'ятати про раціональну організацію свого робочого місця та робочого часу.
    Кожен індивід має притаманні тільки йому риси характеру. Тому організація творчої діяльності науковця залежить виключно від цих якостей, враховуючи індивідуальні дані кожної особистості можна раціонально розподілити свої можливості протягом запланованого робочого часу.
    Можна зробити висновок, що всі зроблені донині наукові відкриття завдячують своїй появі в основному правильній організації творчої діяльності видатних науковців.

    ReplyDelete
  14. Організація творчої діяльності. Робочий день та робоче місце науковця.
    Ця стаття є дуже корисною для мене. Адже в ній розповідаються шляхи успішного написання курсової, дипломної та інших наукових робіт. В науці недостатньо бути просто розумним. Потрібно бути творчим, працьовитим, вміти організовувати свою діяльність правильно. Ефективність роботи залежить від багатьох чинників. Їх набагато більше ніж я собі уявляла!
    В доповіді докладно показано, що потрібно робити, для того, щоб наша праця була успішною, тобто, що потрібно зробити перед її написанням, як потрібно писати, як повинно бути організоване наше робоче місце і т.д. Перед написанням курсової я використаю цю статтю як своєрідний путівник який вказуватиме мені правильний шлях.

    ReplyDelete
  15. На мій погляд, стаття дуже пізнавальна, містить масу користних та практичних порад щодо організації наукової діяльності. Звісно, всім відомо, що "треба нахилитись, щоб з криниці води напитись", але крім очевидного компоненту успіху будь-якої діяльності, а саме, зусиль, слід ще й враховувати планування, самоорганізацію та системність у веденні наукового дослідження. Стаття також відкриває очі на безліч, здавалось, неважливих, дрібних деталей, які насправді відіграють значну роль у досягненні позитивних результатів. Наприклад, принцип економії та самообмеження справді допомагає краще зосередитись на певній проблемі.
    Щодо організацї робочого дня, хочу додати, що зараз, у час високих технологій, коли в кожного в кишені є смартфон,дуже зручно користуватись органайзером в ньому, адже крім того,що ви можете записувати туди свої справи, думки, ідеї, він ще й синхронізується з соціальними мережами, нагадує та сповіщає, що справді допомагає організувати свій час і все встигнути.
    Сподіваюсь, що інформація з цієї статті стане мені у нагоді при написанні наукових праць і підвищить ефективність будь-якої моєї діяльності.

    ReplyDelete
  16. Ця стаття виявилась для мене дуже пізнавальною, особливо в плані організації робочого місця науковця, оскільки я навіть не здогадувалась, що кольори та запахи можуть впливати на продуктивність праці. Звичайно, це все індивідуально: комусь потрібна абсолютна тиша, для того, щоб зосередитись, а хтось і в нестерпному шумі здатен ефективно працювати! Але єдине є незмінним: наукова діяльність вимагає посидючості і сконцентрованості від людини, адже без цього вдалих результатів годі й чекати! Багато залежить від особистості науковця, його вміння розподіляти час і планувати свою роботу. Якщо ти пишеш курсову, дипломну чи магістерську роботу, всі згадані у статті поради обов'язково згодяться!!! Головне, щоб тема роботи була для тебе цікавою, бо в іншому випадку жодна сила тебе не змусить її писати! Також не треба боятися експерементувати, проявляти свій творчий потенціал, але, звичайно, в розумних межах. Наукова робота дає змогу не лише акумулювати всю інформацію з певного питання, а й допомагає висловити думку самого науковця щодо певної проблеми, а, можливо, навіть сказати нове слово в науці! Тож не бійтесь такої роботи! Можливо, ви - новий Ейнштейн?

    ReplyDelete
  17. Коли берешся за будь-яку роботу, потрібно правильно зважувати свої сили і розраховувати тільки на себе (або ж на команду, якщо така є). У випадку з науковою працею, потрібно цілком віддатись роботі. Та є одне "але". Якщо цілком віддатись і сконцетруватись на одному, то рано чи пізно продуктивність праці знизиться, і тоді нічого нового ти не досягнеш. Отже висновок напрошується сам по собі: Працюючи над будь чим, потрібен час і на відпочинок, і на інші справи також, але більшість часу віддавати саме основній місії.
    В статті ж написані корисні речі, які на мою думку, повинен кожен запам'ятати і використовувати у майбутньому. На робочий лад я настроююсь за допомогою музики. Науковці підтвердили вплив музики на емоції і стан людини. Отже для правильного "настрою" на працю, я зазвичай слухаю потрібну для цього музику.

    ReplyDelete
  18. Як ми всі знаємо, творчість - це здатність людини до самореалізації. Під час творчого процесу кожен з нас робить свідоме цілепокладання, орієнтується на створення нових цінностей та на досягнення соціально-значущих результатів. Саме протягом своєї творчої праці ми можемо показати свою креативність.
    Але, на мою думку, про яку творчу діяльність можна говорити, якщо не враховувати такого фактору як організація робочого місця. Я вважаю, що цей фактор займає друге місце по значущості (після самореалізації) в успіху протікання процесу творчої діяльності людини. Давайте поміркуємо разом, як можна думати про нестандартне рішення, коли на робочому місці безлад; чи генерувати ідею, якщо меблі спричиняють незручності.
    Наприклад, я завжди тримаю своє робоче мічце в чистоті і порядку. Можу доволі точно розподілити можливості роботи свого організму протягом дня. І тому, я вважаю, у творчій діяльності дуже часто досягаю успіху.

    ReplyDelete
  19. Як ми всі знаємо, творчість - це здатність людини до самореалізації. Під час творчого процесу кожен з нас робить свідоме цілепокладання, орієнтується на створення нових цінностей та на досягнення соціально-значущих результатів. Саме протягом своєї творчої праці ми можемо показати свою креативність.
    Але, на мою думку, про яку творчу діяльність можна говорити, якщо не враховувати такого фактору як організація робочого місця. Я вважаю, що цей фактор займає друге місце по значущості (після самореалізації) в успіху протікання процесу творчої діяльності людини. Давайте поміркуємо разом, як можна думати про нестандартне рішення, коли на робочому місці безлад; чи генерувати ідею, якщо меблі спричиняють незручності.
    Наприклад, я завжди тримаю своє робоче мічце в чистоті і порядку. Можу доволі точно розподілити можливості роботи свого організму протягом дня. І тому, я вважаю, у творчій діяльності дуже часто досягаю успіху.

    ReplyDelete
  20. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  21. Дякую за статтю, думаю кожен з нас виокремив для себе ту чи іншу пораду, яку можна буде використати у своїй подальшій науково-творчій діяльності. Стає ясно чому більшість роботодавців так прагнуть знайти на відповідну посаду людей у яких в резюме буде зазначено: завзятий, старанний, комунікабельний, цілеспрямований, наполегливий. Раціонально організувати себе і свої можливості - це вже велике мистецтво. Вміти правильно організувати робочий день і до всього мати творчий підхід, - ось до чого треба прагнути. На власному досвіді перевірено, що впорядкований робочий процес значно підвищує продуктивність і якість праці. А, що до фрази "творчий безлад", то іноді можна собі це дозволити, але не дуже часто, головне щоб це не стало способом життя))

    ReplyDelete
  22. Дана стаття є дуже пізнавальною, оскільки тут зазначено безліч корисної інформації, яка знадобиться кожному з нас. Творча діяльність вимагає неабиякого терпіння та наполегливості. Особливе місце посідає оригінальність.Слід пам'ятати, що наша творча діяльність залежить тільки від нас самих.

    ReplyDelete
  23. Погляди , які виклав автор у прочитаній мною статті , повністю збігаються з моїми переконаннями щодо питання творчої діяльності та організації робочого місця.
    Я , вважаю , що займаюся творчою діяльністю якщо не кожного дня,то щотижня.В цьому процесі всі ми задіяні ще з того часу як почали свідомо сприймати життя та те,що ми робили самостійно.
    Взагалі, я гадаю, що процес організації робочого місця і творча діяльність є напряму і нерозривно пов'язані.Якщо ти є чистолюбивим,то це означає, що серед твоїх особистісних характеристик має місце самоорганізованість.Самоорганізованість у будь-якому випадку породжує таку якість як цілеспрямованість.Адже цілеспрямована людина завжди отримуватиме насолоду від самого творчого процесу,навіть, якийсь відчуватиме духовний злет. І, як наслідок, у 99 % випадків досягне бажаних результатів у своїй праці.
    Як на мене, якщо всі ми більше почнемо звертати увагу на те, як облаштовуємо своє робоче місце, аналізувати свої помилки,то в ідеалі почнемо отримувати справжнє задоволення від робочого процесу.

    ReplyDelete
  24. Погляди , які виклав автор у прочитаній мною статті , повністю збігаються з моїми переконаннями щодо питання творчої діяльності та організації робочого місця.
    Я , вважаю , що займаюся творчою діяльністю якщо не кожного дня,то щотижня.В цьому процесі всі ми задіяні ще з того часу як почали свідомо сприймати життя та те,що ми робили самостійно.
    Взагалі, я гадаю, що процес організації робочого місця і творча діяльність є напряму і нерозривно пов'язані.Якщо ти є чистолюбивим,то це означає, що серед твоїх особистісних характеристик має місце самоорганізованість.Самоорганізованість у будь-якому випадку породжує таку якість як цілеспрямованість.Адже цілеспрямована людина завжди отримуватиме насолоду від самого творчого процесу,навіть, якийсь відчуватиме духовний злет. І, як наслідок, у 99 % випадків досягне бажаних результатів у своїй праці.
    Як на мене, якщо всі ми більше почнемо звертати увагу на те, як облаштовуємо своє робоче місце, аналізувати свої помилки,то в ідеалі почнемо отримувати справжнє задоволення від робочого процесу.

    ReplyDelete
  25. Я прочитала дану нам статтю і ще раз переконалася в тому, що організація робочого місця є основною частиною у здійсненні творчої діяльності.
    Від того, як ми відносимося до підготовки робочого процесу залежить результат. При чому результат ми отримаємо в будь-якому разі, але його якісні характеристики напряму залежать від нашої самоорганізації.
    Творчий процес, на мою думку, є дуже складним та водночас важливим. Саме завдяки цьому процесу кожен індивід може задовольнити свою потребу у самореалізації.
    Я, наприклад, дуже люблю чистоту. І завжди перед початком будь-якої роботи(а в даному випадку творчої) прибираю своє робоче місце. Взагалі я вважаю, чистолюбство- це перший крок,який потрібно зробити для досягнення мети.
    Займатися творчою діяльністю необхідно кожній людині.І кожна людина повинна слідкувати за своїм робочим місцем.

    ReplyDelete
  26. Стаття мене приємно здивувала,адже вона виявилася досить цікаю та легко доступною для сприймання.Виклад думок є послідовним та чітко обгрунтованим.Я передбачала,що існує безліч методів наукової діяльності,які вибираються з урахуванням індивідуальних особливостей,щодо загальних принципів наукової праці,то мені здається вони є досить корисними та продуктивними.У статті всі ці принцими грунтовно пояснюються.Щодо мого бачення науковця,то це ,перш за все, дуже освічена,начитана,ініціативна людина,адже для кожного науковця характерною є клопітка праця та постіне розумове напруження.Не кожен в змозі стати науковцем,адже для цього потрібно завжди розвиватися та збагачувати свій досвід.

    ReplyDelete
  27. Стаття сподобалася саме через доречність та гарно викладені поради, які ми так потребуємо у повсякденному житті для організації нашої діяльності. Адже саме через правильну організацію нашого часу, ми і досягаємо значно більших висот у поставлених цілях. Якщо людина дійсно зацікавлена у своєму розвитку, то подолає будь-які перепони, створить для себе найкращі умови для справи, яка приносить їй задоволення. Будь то прокурорська справа, а будь то просте написання курсової роботи, практику якої ми вже відчули і на собі.

    ReplyDelete
  28. Повністю погоджуюсь з думкою, що кожен дослідник повинен знати специфіку наукової творчості в цілому і конкретної галузі зокрема. Важко не погодитись, що у творчому процесі важливою є копітка й добре організована праця. Адже саме від правильного планування та об'єктивної оганізації праці залежить якість роботи дослідника.
    Стаття розповідає про методи організації наукової праці. До найважливіших з них відносять: творчий підхід, мислення, плановість, динамічність, колективність, самоорганізацію, економічність, критичність і самокритичність, роботу над собою, енегрійність, практичність. Не тільки дослідники, а й кожен з нас повинен плідно працювати над собою. Потрібно тренувати в собі витривалість, силу волі, терпимість, розвивати креативність, багато читати, тренувати пам'ять. В статті також наводяться деякі аспекти щодо організації робочого дня науковця. При плануванні робочого дня, зокрема науковця, потрібно враховувати час, який є найсприятливішим для активної роботи мозку, слід не забувати і про відпочинок. Кожну годину робити невеликі перериви. Не меньш важливою є організація робочого місця науковця. Недостатнє освітлення, шум у кімнаті, незручні меблі можуть значно понизити рівень працездатності.
    Що стосується мене, то я дотримуюсь аналогічних правил. А ще, щоб краще працювалось, я створюю навколо себе приємну атмосферу. Перебуваючи в стані "комфортності" наш мозок працює набагато краще.

    ReplyDelete
  29. У даній статі подано багато корисної інформації, зокрема і для мене.Я повністю погоджуюсь з автором,щодо правильної організації роботи.Адже ,при умові використання плану роботи, її виконання буде значно простішим. Цікавими мені видались ті фактори, які відволікають та заважають добре виконувати завдання. Звичайно, порядок на робочому місці - це один з основних критеріїв , але новими для мене виявились такі фактори, як : різкі запахи, кольори. Дослідження свідчать, що запах лимону знижує продуктивність праці, а троянди - навпаки.Також, досить цікавим є те, що для письмової роботи найкраще підходить гама бежевого і зеленого кольорів. Про те , що працюючи за комп'ютером втомлюються очі ,знають усі, але мало хто робить собі короткі перерви для того, щоб відпочити.Хоча це є досить важливим. Бо незважаючи на те, що потрібне виконати певну роботу не треба забувати про своє здоров'я. Щодо мене, то я намагаюсь дотримуватись правил організації роботи. А ще,для того щоб моя праця була ефективною, мені потрібна повна тиша і комфортне місце для роботи. Адже будь-який шум відволікає і дратує.

    ReplyDelete
  30. Робоче місце - це зона трудових дій. Науковець повинен чітко уявляти перспективу роботи, планувати окремі її етапи. Робоче місце є важливим елементом, що об'єднує людини і результат роботи.Якщо та зона де буде працювати людина буде не добре оснащена, не буде безпечною, то це може знизити рівень роботи на підприємстві. Тому я вважаю якщо керівники будуть набагато краще думати про те, в яких умовах працюють їхні люди, то і менше буде звільнень, і буде більший кар'єрний ріст по роботі.

    ReplyDelete